Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/EU COMENIUS MOTIVATING INTEREST AND DETERMINATION TO ACHIEVE SUCCESS 4. PAYLAŞIM TOPLANTISI

EU COMENIUS MOTIVATING INTEREST AND DETERMINATION TO ACHIEVE SUCCESS 4. PAYLAŞIM TOPLANTISI

“EU Comenius Motivating Interest and Determination to Achieve Sucess 4. Paylaşım Toplantısı” 6-10 Kasım 2013 tarihleri arasında İspanya’da gerçekleştirildi.

6 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini yapan İspanya tüm katılımcıları oldukça sıcak karşıladı. Gerçekleştirilen sunumlarda öğrenciler İtalya, Estonya, Türkiye, Polonya ve İngiltere’yi tanıtıp okullarında yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdiler.

4. Paylaşım Toplantısında okulumuzda yürütülen Sosyal Beceri Geliştirme Programı ve Zorbalık Eğitimi ile ilgili katılımcı ülkelere sunum yapılarak Sosyal Beceri Geliştirme Programı kapsamında uygulanan testlerin istatistiksel sonuçları da paylaşıldı. Proje aracılığıyla öğrencilerimize kazandırılması gereken sosyal beceriler üzerinde duruldu ve gelinen nokta ile ilgili görüşler belirtildi.

5. sınıflar üst kur öğrencilerimizin hazırladıkları Keloğlan, Hacivat ve Karagöz ile Nasreddin Hoca’nın hikâyelerinden oluşan kitapçık ve video katılımcılara izletildi. Buna ek olarak 7. sınıf öğrencilerimizin hazırladıkları ‘Life of Pi’  adlı film ile ilgili poster çalışması ve öğrencilerin görüşlerini sözlü ifade ettikleri ‘1 Minute Talk’ adlı video çalışması paylaşıldı. Toplantıların ikinci bölümünde sunulan bu etkinlikler büyük beğeni kazandı.

19-23 Mart 2014 tarihlerinde Polonya ‘da gerçekleştirilecek olan 5. proje toplantısına kadar düzenlenecek etkinliklerin planlandığı toplantıda, proje ortakları tüm ülkelerin öğrencilerinin hazırlayacağı sosyal konular ile ilgili yeni yıl dileklerinin hazırlanmasına ve öğrenciler tarafından yazılan MIDAS öyküleri ile ilgili öğrenci görüşlerinin alınmasına karar verdi.

1 2

3

2013-11-11T11:15:58+03:00 11 Kasım 2013|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|