Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/DI TAKIMIMIZ DİL BECERİLERİYLE DÜNYAYI BÜYÜLEDİ

DI TAKIMIMIZ DİL BECERİLERİYLE DÜNYAYI BÜYÜLEDİ

      5.sınıflar Destination Imagination takımımız 18-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında ABD’de düzenlenen öğrencilerin yaratıcı düşünme, anlık problem çözme, grup çalışması ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination Imagination’un dünya finallerinde büyük bir başarıya imza attı.

       “Destination Imagination” DAT Ulusal Turnuvasında çevresel sorunlara karşı ürettikleri yaratıcı ve yenilikçi çözümleriyle Türkiye Şampiyonu olan DI “Rubbish Hunters” takımımız ABD’nin Tennessee eyaletinde gerçekleştirilen DI dünya finallerine katılma başarısı göstermişti.

         83 ülkeden öğrencilerin yarıştığı DI dünya şampiyonasında ana dili İngilizce olan birçok Amerika ve Kanada takımını geride bırakan öğrencilerimiz dünya 27.si oldu. DI takımımız performansları ve İngilizce sunumlarıyla büyük beğeni toplarken sosyal sorumluluk adına yaptığı çalışmalar için tüm davetlilerden büyük alkış aldı.

         DI takımımız finallerde Amerikalı dost takımı ile buluştu. Takımlar birbirlerine hediyelerini verdiler ve kendi ülkelerini ayrıntılı bir biçimde birbirlerine tanıttılar. Ayrıca finallere katılan ülkelerin öğrencileri birbirleriyle rozet değişimi yaparak hem kaynaşma olanağı buldular hem de farklı ülkelerden bireyler tanımanın ve rozetlerini almanın mutluluğunu yaşadılar.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

2015-05-26T17:29:56+03:00 26 Mayıs 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER|