Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/Ders Seçimi Öncesi Almanca ve İspanyolca Dillerini Çevrim İçi Sunum ile Tanıdık

Ders Seçimi Öncesi Almanca ve İspanyolca Dillerini Çevrim İçi Sunum ile Tanıdık

3.sınıf öğrencilerimize İngilizce dilinin yanı sıra 4. sınıf düzeyinde 2. dil olarak seçecekleri Almanca ve İspanyolca dillerini tanıtmaya yönelik 2 Haziran 2020 tarihinde yöneticilerimizin de katılımıyla ayrıntılı bir çevrim içi tanıtım sunumu gerçekleştirdik.

Yabancı dil öğretmenlerimiz rehberliğinde yapılan sunumda, Almanca ve İspanyolca dillerinin dünya kullanım oranları, konuşuldukları coğrafyalar, dil yapıları, kültür, sanat, iş dünyası ve dijital dünyada kullanımları ile ilgili bilgileri öğrencilerimizle paylaşıldı.

Öğretmenlerimiz sunumda öğrencilerimizde hem bu dillerle ilgili farkındalık yarattılar hem de seçecekleri yabancı dilin haftalık ders saati, uygulamaları ve etkinlikleri başta olmak üzere merak edilen pek çok soruya yanıt verdiler.

Dillerin tanıtımının ardından karar verme sürecinde olan ve seçecekleri 2. yabancı dille ilgili pek çok bilgi edinen öğrencilerimiz, şimdiye kadar gördükleri İngilizce eğitimine yeni bir dil ekleyecek olmaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler.

2020-06-03T12:41:39+03:00 2 Haziran 2020|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|