/, TÜM HABERLER/Çocuk ve Gençlik Kitapları Yazarı Mavisel Yener’i Çevrim İçi Derste Konuk Ettik

Çocuk ve Gençlik Kitapları Yazarı Mavisel Yener’i Çevrim İçi Derste Konuk Ettik

Çocuk ve gençlik kitapları yazarı ve diş hekimi Sayın Mavisel Yener’i, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz ile çevrim içi söyleşi gerçekleştirmek üzere 21 Mayıs 2020 tarihinde konuk ettik.

Çocuklar ve gençler için roman, şiir, öykü, masal, radyo ve tiyatro oyunu türlerinde birçok esere imza atan yazar, söyleşiye yazarlık sürecini anlatarak başladı. Yazarlığa başlama süreci ve yazdığı kitaplar ile ilgili pek çok bilgiyi öğrencilerimizle paylaştı. Yazmanın güven duygusu aşıladığını ve yaşama olasılıklar penceresinden bakma becerisi kazandırdığını ifade eden yazar, kitap okuma alışkanlığının ise kitabı sevmekle ilgili olduğunu vurguladı.

Kitap yazarken dikkat ettiği noktaları ve kitaplarını yazma sürecindeki yaşadıklarını ayrıntılı olarak anlatan Yener, hazırlık aşamasında olduğu yeni kitaplarını da öğrencilerimizle paylaşarak onlara kitap yazma konusunda önerilerde bulundu.

Buluşma öncesi yazarın, “Mavi Zamanlar” adlı kitabı başta olmak üzere pek çok öyküsünü okuyan öğrencilerimiz, söyleşide bu kitaplarla ilgili düşüncelerini ünlü yazarla paylaştılar. Öğrencilerimiz Yener ile etkileşimli bir söyleşi gerçekleştirirken merak ettikleri sorulara da yanıt buldular.

Söyleşinin sonunda okullar açıldıktan sonra yazardan yeniden yüz yüze buluşma sözü alan yöneticilerimiz, çevrim içi teşekkür belgesini kendisine sundular.

Bizler de ziyareti ve öğrencilerimize yaşattığı bu güzel deneyim için değerli yazarımız Mavisel Yener’e teşekkür ederiz.

2020-05-21T20:26:25+03:00 21 Mayıs 2020|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|
WordPress Image Lightbox Plugin