Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİ 12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLGİLENDİRDİ

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİ 12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLGİLENDİRDİ

     Anadolu ve Fen Lisesi 12.sınıf öğrencilerimiz 23 Aralık 2014 Salı günü “Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri” kapsamında Çankaya Üniversitesi birimleriyle buluştular.

    Öğrencilerimiz, Halka İlişkiler Birimi tarafından üniversitenin genel bir tanıtımını dinlediler ve sonrasında Çankaya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş üniversitenin başarıları, yurt dışı bağlantıları ve burs olanakları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. Üniversitenin bölümlerini, genel alanlarını ve kütüphanesini gezen öğrencilerimiz seçmek istedikleri alanlara göre gruplara ayrıldılar. Matematik-Fen alanında tercih yapacak öğrencilerimizin bir kısmı Mekatronik bölümünde, diğer kısmı da İnşaat Mühendisliği alanında laboratuvar çalışmalarına katılırken; Türkçe-Matematik alanında tercih yapacak öğrencilerimiz Psikoloji, İktisat ve İşletme bölümleri hakkında öğretim üyelerinden bilgi aldılar.

       Öğrencilerimize mesleki tercihlerinde yardımcı olan değerli akademisyenlerimize teşekkür ediyoruz.

1

2

3

2014-12-24T11:29:31+03:00 24 Aralık 2014|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|