Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YIL DÖNÜMÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YIL DÖNÜMÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

      Arı Anadolu ve Fen Lisesi olarak 18 Mart 2016 Cuma günü tarihin kaderini değiştiren, yaşamak hakkına şerefi ile ulaşan bir milleti kahramanlaştıran bir zaferi, bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin en şerefli, en gerçek kahramanlarını andık.

     Törenimiz bu asil mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Anadolu Lisesi 9/B sınıfı öğrencimiz Mustafa Efehan Ender; bugünü bize özgür, ayakları yere sağlam basan, geleceğinden kaygı duymayan, kendinden emin bir ulus olarak yaşatan  şehitlerimizin anısına “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiriyle seslendi. Ardından, milletimizin en hüzünlü zaferini bir defa da coğrafya öğretmenlerimizden Arzu Özcan’ın sunumuyla dinledik. Bu duygu yüklü konuşmanın ardından öğrencilerimiz konuklara bir müzik dinletisi sundular. Hazırlanan programın devamında Çanakkale destanının tarihe altın harflerle nasıl yazıldığını göstermek için çekilen ve Çanakkale’de şehit olan tüm askerlere ithaf edilen “Çanakkale” adlı belgeseli izledik. Programın sonunda Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp de bir konuşma yaptı. Konuşmasında Çanakkale Savaşlarının önemine dikkat çeken kurucumuz, milletimizin birlik ve bütünlüğünün korunmasını da vurguladı.

      Arı ailesi olarak, Çanakkale Zaferi’ni anlamak ve o ruhu yaşatmak boynumuzun borcudur. Ruhun şad olsun aziz Mustafa Kemal, ruhunuz şad olsun ülkemizin tüm kahramanları.

1

2

3

4

5

2016-03-18T11:20:19+03:00 18 Mart 2016|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|