Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR/CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT 2014 SINAVLARINDA ARI BAŞARISI

CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT 2014 SINAVLARINDA ARI BAŞARISI

Uluslararası standartlarda, çağdaş dil öğretim, yöntem ve teknikleri doğrultusunda dil eğitimi veren Arı Okulları olarak, öğrencilerimizin akademik temel yabancı dil bilgisini ve becerilerini kazandırmanın yanı sıra, uluslararası platformlarda kendilerini ifade edebilmelerini için, Cambridge Üniversitesi tarafından tüm dünyada uygulanan İngilizce sınavlarına katıldık.

2013-2014 eğitim öğretim yılında da uluslararası Cambridge English Language Assessment sınavlarına yoğun ilgi gösteren öğrencilerimiz, İngilizce bilgi ve becerilerini ölçme fırsatı buldular. Özel Arı İlköğretim Okulunda; Cambridge English Language Assessment 2014, Young Learners Starters – 88, Movers – 72 ve Flyers sınavlarına giren 97 öğrencimiz başarı kazandı. Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre A2 ve B1 seviyesinde olan KET 2014 sınavına giren 59 öğrencimizden 15’i Üstün Başarı belgesini aldı ve 11 öğrencimizde onur belgesi almaya hak kazandı. PET 2014 sınavına katılan 36 öğrencimizden 1’i Üstün Başarı belgesini almaya hak kazanırken, 11 öğrencimiz ise onur derecesi alarak başarılı oldular. Ayrıca Özel Arı Fen ve Özel Arı Anadolu Lisesinden 5 öğrencimiz FCE sınavında başarılı oldu.