Biyomimikri ve İlham

Doğanın zaman içinde test edilmiş modellerini ve stratejilerini taklit ederek, insanların problemlerine sürdürülebilir çözümler arayan inovatif bir yaklaşım olan biyomimikri konulu çevrim içi seminerimizde 9 ve 10.sınıf öğrencilerimizle 9 Haziran 2021 tarihinde buluştuk.

2018 Fen Lisesi mezunlarımızdan Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi M. Çağatay Sipahioğlu moderatörlüğünde yürüttüğümüz etkinliğe 9 ve 10.sınıf öğrencilerimizden Arda Demircan, Atahan Özdoğan, Başer Gürsoy, Begüm Hilal Şahan ve Emre Ünal aktif olarak katıldılar.

Biyomimikri ve ilham ilişkisini mühendislik, tasarım, kimya, programlama, mimari gibi birçok pozitif bilim ile ilişkilendirme ve çeşitli video görseller ile destekleyerek çevreyi iyi gözlemleme algısı oluşturmayı amaçlayan etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Biomimicry And Inspiration

We met with our 9th and 10th grade students in our online seminar on Biomimicry, an innovative approach that seeks sustainable solutions to people’s problems by imitating the time-tested models and strategies of nature.

Our students from 9th and 10th grade, Arda Demircan, Atahan Özdoğan, Başer Gürsoy, Begüm Hilal Şahan and Emre Ünal actively participated in the event moderated by our 2018 Arı Science High School graduate M. Çağatay Sipahioğlu, who is currently a student of Boğaziçi University Mechanical Engineering Department.

We congratulate all our students who participated in the  event, which aims to conscientize  a about good observation of the environment by associating the relationship between biomimicry and inspiration  from fields  such as engineering, design, chemistry, programming, architecture, and supporting it with various visual videos.