Bilim Kahramanlarımıza “Programlama Ödülü”

“CITY SHAPERSM: Şehri Şekillendir” temalı “Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League (FLL) 16. Sezon Ankara Yerel Turnuvaları” Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsünde 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Bu sezon, gezegenimizin nesiller boyu doğru yolda ilerleyebilmesi adına ulaşım, çevre ve binalar için yeni çözümler aranan turnuvaya katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Turnuvaya hazırlık sürecinde takım koçları rehberliğinde robot tasarlayan ve program yazan takımlar, çalışmalarının ürünlerini gönüllü jürilere sundular, robot maçları yaptılar ve proje ürünlerini ziyaretçilerle paylaşma olanağı buldular.

Turnuva sürecinde iş birliği yapma, eleştirel düşünme, zaman yönetimi, sunum becerileri ve takım çalışması deneyimi edinen öğrencilerimizin yarışlardaki centilmence tavırları da görülmeye değerdi. Takımların kodlama becerilerinin ön plana çıktığı turnuvada, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Robot Kulübü öğrencilerimizden oluşan “ROBOBEE” takımımız, jüri tarafından en farklı tasarıma ve algoritması en güçlü robota sahip takıma verilen “Programlama Ödülü”ne layık görüldü.

Öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.