Ana Sayfa/ORTAOKUL, TÜM HABERLER/“Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Atölye Çalışmaları”mızı 5. Sınıf Öğrenci ve Velilerimizle Sürdürdük

“Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Atölye Çalışmaları”mızı 5. Sınıf Öğrenci ve Velilerimizle Sürdürdük

5. sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik “Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Atölye Çalışması”nı yönetici, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla çevrim içi olarak 1 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdik.

ETM ve ARGEM Akademik Danışmanımız, Çankaya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Buket Akkoyunlu ile ETM, ARGEM koordinatörlerimiz ve uzmanlarımız rehberliğinde yürüttüğümüz veli katılımlı projede “Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri”nin günlük yaşamımıza katkılarını etkinliklerle deneyimledik.

Atölye çalışmasında söz alan Akademik Danışmanımız Akkoyunlu; öğrencilerimizin bilgi işlemsel düşünme becerileri kazanmalarının neden önemli olduğunu ve bu kapsamda öğrencilerimize geleceğin dünyasında öne çıkan becerileri kazandırmaya dönük okulumuzda yapılan çalışmaları paylaştı.

Öğrencilerimizin adım adım çözüm üreterek açık uçlu problemlerle başa çıkabilmesine, bir problemin birden fazla çözüm yolu olduğunu kavrayıp en doğru çözüm yolunu seçebilmesine ve yaşamda karşılaşacağı problemlere farklı bakış açıları geliştirerek yenilikçi ve özgün çözümler üretebilmelerine katkı sağlayan projede; bilgi işlemsel düşünme becerisi ile ilgili kazanımlar, yapılan etkinliklerle teoriden pratiğe dönüştü.

Ana oturumda, tüm öğrenci ve velilerimiz ile 3 farklı etkinlik gerçekleştirildi. Uzmanlarımız rehberliğinde bilgi işlemsel düşünme becerileri ile ilgili 2 soru çözülürken 1 adet katlama ve tek bir kesik ile ARI sözcüğünün harfleri oluşturuldu.

Ayrıca buluşmada, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz ile bilim eğitimi çalışmaları kapsamında yürüttüğümüz bilim şenliği proje sunumlarımızdan kesitlere de yer verildi.

 

2021-04-11T21:59:17+03:00 1 Nisan 2021|ORTAOKUL, TÜM HABERLER|