/, TÜM HABERLER/‘BEElingual Projesi’ ile Dünya’ya Açıldık

‘BEElingual Projesi’ ile Dünya’ya Açıldık

Öğrencilerimizin yabancı dilde paylaşımlarını artırıp iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla çevrim içi ortamda ve sanal sınıflarda uluslararası yürütülen ‘BEElingual’ adlı bir proje başlattık. Bu proje ile yıl boyunca farklı ülkelerden okul ve öğrenciler ile farklı konular üzerinden skype görüşmeleri gerçekleştirilecek.

“Food Lovers” adlı sınıf içi sunumlarla başladığımız bu uluslararası projenin ilk adımında İlköğretim Kurumları 4. sınıf öğrencilerimizi Hindistan’dan proje paydaşı öğrenciler ile buluşturduk. Bu kültürler arası buluşma ile öğrencilerimiz konuşma becerilerini geliştirirken farklı bir ülkenin kültürünü de keşfetme olanağı buldular.

Etkileşimli biçimde gerçekleştirilen sanal İngilizce dersleri ile yürüteceğimiz projenin ilerleyen aşamalarında öğrencilerimiz, farklı kültürlerden arkadaşlarına Türk kültürünü yansıtan sunumlar yapacaklar. Ayrıca yurt dışından yeni arkadaşlar edinip e-postaları üzerinden mektup arkadaşı edinmenin keyfini yaşayacaklar.

We Started ‘Beelingual Project’

We started an international project called ‘BEElingual’ in online and virtual classrooms in order to increase our students’ sharing in foreign languages and improve their communication skills. Through this project, skype interviews will be held with schools and students from different countries on different topics throughout the year.

In the first step of this international project which we started with “Food Lovers” in-class presentations, we brought our 4th grade students from Primary Schools to the project stakeholders from India. With this cross-cultural meeting, our students had the opportunity to explore the culture of a different country while improving their speaking skills.

2019-11-01T16:09:34+03:00 3 Ekim 2019|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|
WordPress Image Lightbox Plugin