Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“BEE SHOW”DA “OZ BÜYÜCÜSÜ” MÜZİKALİNİ SAHNELEDİK

“BEE SHOW”DA “OZ BÜYÜCÜSÜ” MÜZİKALİNİ SAHNELEDİK

İlköğretim okulu öğrencilerimizin tiyatral becerilerini İngilizce becerileriyle bütünleştirdikleri “Bee Show” gösterisi bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleri rehberliğinde hazırlandıkları “The Wizard of Oz” adlı İngilizce müzikal gösterilerini 26 Mayıs 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Sahnesi’nde izleyicilerle buluşturdu.

Öğrencilerimizin yoğun emek vererek hazırlandıkları ve yabancı dil becerilerini rollerine yansıttıkları müzikal öncesi konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz: “Sanatsal etkinliklerin öğrencilerimizin yaratıcılık, eleştirel düşünme, duyarlı olma, iletişim becerileri ve barışçıl olma gibi sosyal becerilerinin gelişmesinde son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Sosyal etkinliklerin yabancı dillerde yapılıyor olmasını ise kültürlerarası farkındalık, küresel hassasiyet ve tüm dünyada rekabet edebilen ve başarılı olabilen aktif birer dünya vatandaşı olma gibi sosyal becerileri içeriyor olmasından dolayı ayrıca önemsiyoruz.” dedi.

 İngilizcenin etkin ve kalıcı bir biçimde öğretilmesi ve öğrencilerin kendine güvenen, katılımcı bireyler olarak yaşama hazırlanmasına yönelik hazırlanan gösteride, sahnedeki yerlerini alan öğrencilerimiz oyundaki karakterleri ustaca canlandırdılar ve söyledikleri İngilizce şarkıları izleyicilerin beğenisine sundular.

Müzikalde muhteşem performansları ve İngilizce becerileriyle izleyenleri büyüleyen ve başarılı performanslarıyla alkış yağmuruna tutulan öğrencilerimizin ardından 5.sınıf İngilizce koromuz şarkılarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

2016-05-26T21:04:48+03:00 26 Mayıs 2016|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|