BAŞARILARIMIZLA AVRUPA’YI BÜYÜLEDİK

     Arı Okulları olarak, gezegenimizin karşı karşıya kaldığı en büyük çevre sorunu olan iklim değişikliğine dikkat çekmek için “GREEEN” projesi kapsamında öğrencileri ile katıldığımız “2115 yılında iklim değişikliği sona erdi. Bu nasıl başarıldı?” konulu kısa film yarışması sonucunda kazandığımız uluslararası başarılarımızı aldığımız kupalarla ve sertifikalarla tescilledik.

    Avrupa ülkeleri arasında zirveye ulaşan “Regeneration Day” ve Avrupa ülkeleri arasında 3.sırayı alan “Organic Heroes” adlı kısa filmlerimizle geri dönüşüm, enerji tasarrufu, sürdürülebilir enerji, ağaçlandırma ve biyoçeşitlilik gibi konularda farkındalık yaratıp yenilikçi çözümler üreten lise ve ilköğretim okulu öğrencilerimiz, 21-24 Şubat 2016 tarihleri arasında Stockholm’de düzenlenen “GREEEN” Çevre konferansına katıldılar ve ödüllerini aldılar.

     Varmdö Gymnasium okulunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 4 workshop içeren konferansta, proje ortağı Avrupa ülkelerinin öğrencileriyle birlikte etkin rol alan öğrencilerimiz, katılımcılara İngilizce dilini kullanma becerilerini ustaca sergilediler ve oluşturulan karma takımlarda yer alarak sorunların çözümüne yönelik grup çalışmaları yaptılar. Öğrencilerimiz yaratıcı çalışmalarıyla ve ürettikleri düşüncelerle diğer katılımcıları hayran bıraktılar.

     2 günlük yoğun bir çalışma programının ilk gününde düzenlenen etkinlikte, ödül alan kısa filmlerimiz tüm katılımcılarla birlikte ilgiyle izlendi ve ardından gerçekleştirilen ödül töreninde şampiyon öğrencilerimiz kupalarını ve sertifikalarını almanın gurunu yaşadılar.

     Konferans süresince Türkiye’yi ve Arı Okullarını kültürel ve akademik çalışmalarıyla başarıyla temsil eden öğrencilerimiz Stockholm’ün tarihi yerleri olan ‘Old Town’da Royal Palace, Nobel Müzesi ve The Royal Coin Cabinet Müzesi’ni gezme olanağı buldular.

1

2

3

4

5

6

7