Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/AVRUPA BİRLİĞİ COMENIUS MIDAS PROJESİ VE ‘Pİ’NİN YAŞAMI’

AVRUPA BİRLİĞİ COMENIUS MIDAS PROJESİ VE ‘Pİ’NİN YAŞAMI’

Avrupa Birliği Comenius Midas projesinin bir bölümünü oluşturan farklı bir uygulamayı İngilizce öğretmenlerimiz rehberliğinde gerçekleştirdik.

Uygulama fikri, gençlerin hayatla ilgili birçok soruya yanıt aradığı doğal bir süreçten doğdu. İngilizce derslerinde, öğrencilerimiz hayattaki değerlerin onlar için neden önemli olduğu konusunda fikir paylaşımı yaptılar. ‘Pi’nin Yaşamı’ filmini de izleme olanağı buldular. Film, öğrencilerin bu sorularına yanıt bulmalarını ve filmde vurgulanan sorunlar hakkında görüşlerini paylaşmalarını sağladı. “Hayvanlar esir tutulmalı mıdır? Başkalarının taktığı isimler ve insanlar arasındaki ilişki nedir?” Motivasyon ve başarı nedir?” gibi başlıklar tartışmaların temelini oluşturdu. Fikir paylaşımları, ön hazırlık olmadan, doğal bir süreçte gerçekleşirken aynı zamanda öğrencilerimizi eleştirel ve yaratıcı düşünmeye teşvik etti. Uygulamanın son aşamasında ise öğrenciler kendi posterlerini oluşturup kendi film karakterlerini nasıl oluşturduklarını sundular.

Uygulamanın öğrencilerimiz üzerinde oluşturduğu en önemli etki, iş birliği ve takım çalışması süreci olmuştur. Eleştirel düşünme ve öğrencilerin kendi fikirlerini İngilizce dile getirmeleri, onların özgüvenlerini güçlendirerek kendilerini önemli hissetmelerini sağlamıştır.

1 2

3 4

2013-11-14T13:52:54+03:00 14 Kasım 2013|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|