ATAMIZDAN EMANET BİZLERE CUMHURİYET

Ulu Önder Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.” diyerek bizlere emanet ettiği, eşsiz bir armağan olan cumhuriyetimizin, 91. yıldönümünü Arı Okulları olarak; öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim-öğretim kadromuzla görkemli bir törenle kutladık.

Törenimiz, vatan uğruna canlarını feda etmiş cumhuriyet şehitlerimiz ve Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve Türkçe Öğretmenimiz Erdinç Aslan’ın cumhuriyetimizin en büyük erdem olduğu, Türk toplumuna ulus olma bilinci kazandırdığı ve bireyleri yurttaş konumuna yükselttiğini vurgulayan konuşması ile devam etti. Ardından, “Kuva-yi Milliye Destanı” adlı gösteride, Kurtuluş Savaşı sırasında cepheye giden askerlerin mücadelesi, zorlu savaş koşullarına göğüs geren Yüce Türk Milletinin özgürlük için verdiği mücadele ve halkın Atamıza duyduğu sonsuz güven öğrencilerimiz tarafından başarıyla canlandırıldı. Ayrıca koromuzun cumhuriyet ile ilgili marşları ve şiirleri herkese coşku dolu anlar yaşattı.

Törenimizin son bölümünde, 80 kişilik öğrenci grubumuz, dev Türk Bayrağı açtılar ve Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacağız mesajı verdiler. Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladığımız törenimiz, Okul Müdürümüz Nermin Güney’in Cumhuriyet Bayramının önemini vurgulayan konuşmalarının ardından sona erdi.

7

6

5

4

3

2

1