Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/ATAMIZDAN ÇOCUKLARA EN GÜZEL ARMAĞAN YAŞASIN 23 NİSAN

ATAMIZDAN ÇOCUKLARA EN GÜZEL ARMAĞAN YAŞASIN 23 NİSAN

        Özel Arı Okulları olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.” sözüyle çocuklara verdiği önemin özenle altını çizdiği ve çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95.yıldönümünü coşku ile kutladık.

      Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp, genel müdür yardımcılarımız, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla Çankaya Üniversitesi konferans salonunda gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

     Sosyal bilgiler öğretmeni Ceylan Ovalı törende yaptığı günün anlam ve önemini belirten duygu dolu konuşmasında “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir” diyerek sizlere vermemiz gereken önemi en güzel şekilde ifade etmiştir. Unutmayın! Şu an bizlerin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada coşkunuzu paylaşan biz büyükleriniz, sizleri araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insani değerlere sahip bireyler olarak yetiştiriyoruz ve sizlerin bu yolda hak ve sorumluluklarını bilerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet koruyucusu olarak ilerlemenizi temenni ediyoruz.” dedi.

       Yoğun katılımla gerçekten törenimizde, öğrencilerimiz yıl boyunca hazırlandıkları gösterileri coşkuyla izleyenlere sundular. Arı İzci grubunun ”Atatürk ve Çocuk” adlı drama gösterisini sahnelemelerinin ardından, 2 ve 3. Sınıf öğrencilerimiz senkronize dans gösterileri, yurdumuzun tematik danslarından örnekler ve “Uyuyan Güzel” balesinin bir bölümünden etkileyici bir kesit sundular. Tören, 4.sınıflar bando takımının eşlik ettiği koromuzun seslendirdiği birbirinden güzel marş ve şarkılarla sona erdi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

2015-04-23T16:45:47+03:00 23 Nisan 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|