ARI’S WORLD OF ART

 “Arı’s World of Art” adlı görsel sanatlar sergimizin açılışını 09 Nisan 2014 CERMOREN Sanat Merkezinde gerçekleştirdik. 30. yıl etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimizin derslerde yaptıkları tüm çalışmaları üç gün boyunca Ankaralıların beğenisine sunduk.

Sergimize okul bandomuzun konuklarımız için hazırladıkları gösteri ile başladık. Konferans salonunda gerçekleştirilen bu gösterinin ardından Genel Müdür Yardımcımız Seva DEMİRÖZ’ün öğrencilerimizin yeteneklerini gösterme olanağı buldukları bu çalışmaların önemini belirttikleri konuşmalarını dinledik. Kurucumuz Sayın Sıtkı ALP’in de duygu ve düşüncelerini dile getirdikleri konuşmalarının ardından sergimizin açılışını gerçekleştirdik.

Sergimizde; Ünlü Ressamlar ve Resimleri, Yaratıcı Sanatlar, Görsel Materyal Tasarım ile hafta sonu kursları ve seçmeli derslerimizde öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini estetik zevkleriyle buluşturdukları özgün çalışmaları sergiledik. Bunlar yıl boyunca gerçekleştirilen büyük bir emeğin ürünleri olan parçadan bütüne çalışmalar, Mısır sanatını yansıtan ve Mısır figürlerinin bulunduğu çalışmalar, Afrika sanatını yansıtan ve Afrika kadını figürlerinin bulunduğu çalışmalar, geometrik şekillerden oluşan soyut çalışmalar, Aborjin sanatının kullanıldığı baykuş figürlü çalışmalar ile “Ytong Taşı” kullanılarak oyma, kakma, şekil verme ve rendeleme teknikleriyle oluşturulan üç boyutlu heykel çalışmalarından oluşmaktadır.

Çalışmalarıyla sergimizi renklendiren tüm öğrencilerimiz, bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimiz ile açılışa katılan Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Doğan ile Fotoğraf Sanatçısı Ömer Asaf TOSUN’a teşekkür ediyoruz.

1 2

3 4

5 6

7 8

9 10

2014-04-09T13:33:51+03:00 9 Nisan 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|