Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“ARI’S WORLD OF ART” SERGİMİZ

“ARI’S WORLD OF ART” SERGİMİZ

“Arı’s World of Art” adlı görsel sanatlar sergimizi 09 Haziran 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesinde gerçekleştirdik. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin Görsel Sanatlar, Digital Art, Iphoneography, Kısa Film seçmeli ve kulüp dersleri, hafta sonu kurslarında ve teknoloji tasarım derslerinde yaptıkları çalışmalarından oluşan sergiyi velilerimizin beğenisine sunduk.

Öğrencilerimiz ‘’Mevsimlerle Pop Art” konulu sergide özlem, duygu ve düşüncelerini estetik kurallar çerçevesinde çizgi, hareket, renk ve tonlarla tuval, tahta, taş ve kâğıt üzerine yansıttıkları çalışmalarında, mevsimlerin büyülü renk dünyasından ve Pop-Art sanatından yararlandılar.

Serginin açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, okulumuzda akademik ve sportif başarıların yanı sıra sanatı öğrencilerimizin yaşamına dahil etmeye önem verdiklerini belirtti ve “sanatsal üretkenlik, sanatsal yorumlar ve zevkler, özgün ürünler, değişik bakış açıları, farklı yorumlama ve algılama, hoşgörüyle yaklaşma, eleştiriye açık olma, gelişmiş estetik değerler, yaratıcılık ve sanatla ifade edilen duygular mutlu ve sağlıklı nesilleri yetiştirmenin ön koşuludur. İşte bu düşüncelerle sizleri bugün, öğrencilerimizin, yerli ve yabancı ressamların eserlerini yorumladıkları, farklı yöntem ve teknikleri kullandıkları, birbirinden özel dekoratif çalışmaları, özgün tasarımları ve fotoğraflarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 Açılış töreninde, 4.sınıflar korosu ile okul bandosunun etkileşimli bir biçimde gerçekleştirdiği muhteşem performansı konuklara unutulmaz anlar yaşattı. Sergi ziyaretçilerine adeta resital sunulan gösteri  “Senden Daha Güzel” parçasını notalara dökerken koromuzun coşkulu seslendirmesinin ardından açılan Atatürk resmi, “Sanat Dünyası Sergisinin” coşkusunu bir kat daha artırdı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

2016-06-09T22:16:32+03:00 9 Haziran 2016|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|