“ARI’S WORLD OF ART”

       “Arı’s World of Art” adlı görsel sanatlar sergimizin açılışını 25 Mart 2015 tarihinde CerModern Sanatlar Merkezinde gerçekleştirdik. Önokulumuzun yaratıcı sanatlar dersleri ile ilköğretim kurumlarımızın görsel sanatlar ve teknoloji-tasarım dersleri, digital art, dijital fotoğrafçılık ve iphonegraphy kulübü, Anadolu ve Fen Lisesimizin resim kulübü çalışmalarından oluşan sergi Ankaralı sanatseverlerle buluştu.

        Öğrencilerimizin “Ayrıntılar” konusunda yaptıkları çalışmaların görsel şölene dönüştüğü ve velilerimizin sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışına Ankara Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar ve ünlü ressamlarımızdan Yaşar Çallı katıldı.

Serginin açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz, Arı Okullarının akademik ve sportif başarılarının yanı sıra sanatsal etkinliklere de önem verdiğini belirtti. Demiröz konuşmasında “ Sanatsal üretkenlik, sanatsal yorumlar ve zevkler, özgün ürünler, gelişmiş estetik değerler, yaratıcılık ve sanatla ifade edilebilen duygular, sadece içinde bulunduğumuz yüzyılın öne çıkan değerleri değil, mutlu ve sağlıklı nesilleri yetiştirmenin de ön koşuludur. İşte bu düşüncelerle sizleri bugün öğrencilerimizin yerli ve yabancı ressamların eserlerini yorumladığı, çok çeşitli yöntem ve teknikleri kullandıkları, birbirinden özel dekoratif çalışmaları, heykelleri, soyut çalışmaları, özgün tasarımları ve fotoğraflarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

        4.sınıf müzik derslerinde ses ve ritim eğitimi alan öğrencilerimizin, izleyicilerle etkileşimli bir biçimde gerçekleştirdiği gösteri izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Ayrıca öğrencilerimiz, sanatsal çalışmalarını bir sanat merkezinde sergilemenin gururunu ve mutluluğunu yaşadılar.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12