Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/MCMUN’15 KONFERANSI’NDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTIK

MCMUN’15 KONFERANSI’NDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTIK

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizden oluşan 20 kişilik takımla 11-14 Aralık 2015 tarihleri arasında ODTÜ Kolejinde gerçekleştirilen “Sınırların Ötesindeki Birlik” temalı Model United Nations Konferansı(MUN)’na katıldık. MUN Konferansı, dünyanın seçkin üniversiteleri, eğitim kuruluşları ve akademik otoriteleri tarafından en saygın akademik etkinlik olarak kabul ediliyor.

4 gün süren konferansta çeşitli BM komitelerinde delege rolü üstlenen öğrencilerimiz, çoğunlukla konuşma dili İngilizce olan bu konferanslar ile yabancı dilde düşünme ve konuşma becerilerini de kanıtlama olanağı buldular. Ayrıca öğrencilerimiz konferans öncesinde temsil ettikleri ülkenin coğrafi, sosyal, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olarak, bu sayede dünya meseleleri ile ilgili fikir sahibi olmayı, farklılıkları anlamayı, farklılıklara saygı duymayı öğrendiler. Katıldıkları çeşitli BM komitelerinde dünya problemlerini tartışarak, çözüm önerileri ürettiler.

Konferansa katılan öğrencilerimiz arasından 10.sınıf IB öğrencisi Shiva Jalalizadeh, “Outstanding Delegate”(Öne Çıkan Delege) ödülünü alırken 10. sınıf IB öğrencisi Süleyman Bora Bozağaç ve Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Batuhan Buldu da “Special Thanks”(Özel Teşekkür) alarak gurur kaynağımız oldular.

1

2

3

IMG_0570

2015-12-14T16:16:30+03:00 14 Aralık 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER|