Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/ARILI ÖĞRENCİLER MUN KONFERANSI’NDAYDI

ARILI ÖĞRENCİLER MUN KONFERANSI’NDAYDI

Özel Arı Fen Lisesi MUN Kulübü öğrencileri ile Özel Arı Anadolu Lisesi 9. Ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan 21 kişilik takımla 6-7-8 Aralık 2013’te TOBB Üniversitesinde gerçekleştirilen Euro Asia MUN Konferansı’na katıldık.

Öğrencilerimiz, temsil ettikleri ülkelerin sorunlarını komisyonlarda tartışarak çözüm bulmaya çalıştılar. Delege rolü oynadıkları eğitim simülasyonunda öğrencilerimiz, eleştirel düşünme ve İngilizce konuşma becerilerini geliştirerek dünyadaki değişimleri takip edebilme olanağı kazandılar.

Öğrencilerimizden bazıları deneyimlerini şöyle paylaştılar:

MUN’ a katılarak yalnız okulumuzu değil çeşitli ülkelerin de temsilcisi olma onuruna eriştik. İngilizcemizi günlük hayatta kullanıp konuşma ve iletişim becerilerimizi de geliştirdik. Çok güzel ve farklı bir etkinlikti. Çok mutlu oldum.

                                                                                                              ÖZEL ARI ANADOLU LİSESİ- SENA UZUNAY

MUN kesinlikle çok keyifliydi. İngilizcemi geliştirmenin yanında pek çok farklı okuldan, şehirden ve milletlerden yeni arkadaşlar edindim. Bu etkinlik, uzun yıllar boyunca unutamayacağım bir deneyim olarak hayatımda yer edecek. Çok mutlu oldum.

                                                                                                            ÖZEL ARI FEN LİSESİ- GÜLCE ECEM UÇAR

MUN, İngilizce konuşma becerimizi geliştirmemizi sağladı. Aynı zamanda genel kültürümüzün artmasına ve dünyayı daha yakından tanımamıza yardımcı oldu. Böylesi bir etkinlikle özgüvenim daha da gelişti. MUN’a katılmaya devam edeceğim.

                                                                                                              ÖZEL ARI ANADOLU LİSESİ- SİMGE PARILTI

MUN benim için çok ilginç ve güzel bir deneyimdi. Orada resmi bir biçimde giyinmek, mecliste bir ülkeyi temsil etmek ve gerçekten Birleşmiş Milletlerin bir komitesiymiş gibi davranmak çok farklıydı ve çok güzeldi. Onun dışında farklı insanlarla tanışmak, farklı ülkeleri ve kültürleri tanımak da ayrı bir keyifti benim için.

                                                                                                                             ÖZEL ARI FEN LİSESİ- ZEYNEP YILDIZ

1 2

2013-12-08T16:36:03+03:00 8 Aralık 2013|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|