Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/ARILI FİLOZOFLAR FELSEFE OLİMPİYATINDA YARIŞTI

ARILI FİLOZOFLAR FELSEFE OLİMPİYATINDA YARIŞTI

      Türkiye Felsefe Derneği’nce düzenlenen 20.Liselerarası Türkiye Felsefe Olimpiyatı İç Anadolu Bölge Elemeleri 06 Aralık 2015 tarihinde Tevfik Fikret Okullarında yapıldı. Ankara, Antalya, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Erzurum, Denizli ve Hatay olmak üzere 11 merkezde aynı anda yapılan Felsefe Olimpiyatı, dört saat sürdü.

      Felsefe Olimpiyatı ile öğrencilerin yaratıcı düşünme ve araştırmacı ruhu geliştirmeleri, düşünme uğraşının kendi başına değerini göstermeleri öngörülüyor. Düşünsel etkinliklerle ilgili yarışma ruhu oluşturmak, çağdaş dünyanın düşünsel ve etik problemleri üzerinde düşünme yeteneği geliştirmeye ortam hazırlamak, okullarda insancıl düşüncenin ve eğitimin gelişmesine katkıda bulunmak amacını ilke edinen Felsefe Olimpiyatı’nda okulumuzu Arı Fen Lisesi 11/B sınıfından Gülce Ecem Uçar ve Arı Anadolu Lisesi 11/A sınıfından Baran Barış Yalçın temsil etti.

    Öğrencilere, Türkiye Felsefe Kurumu’nun seçtiği farklı filozoflardan üç alıntı verilerek, alıntılardan biri üzerine felsefi bir deneme yazmaları istendi. Sınav sonucunda ilk 10 dereceye giren öğrenciler arasından, yabancı dil sınavını da geçerek başarılı olan iki öğrencinin Uluslararası Felsefe Olimpiyatı seçmelerine katılmaya hak kazanacağı bildirildi. Öğrencilerimiz etkinlikte aldıkları görevlere ilişkin sorumlulukları en iyi biçimde yerine getirdiler.

1

2015-12-07T08:32:24+03:00 7 Aralık 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|