Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“ARILAR PROJE BAŞINDA, BİLİM ŞENLİĞİ 16 YAŞINDA”

“ARILAR PROJE BAŞINDA, BİLİM ŞENLİĞİ 16 YAŞINDA”

     Araştırıp üreterek öğrenen, bilimsel yöntemlerle gerçek yaşamı ilişkilendirebilen, düşünme, mantık yürütme, problem çözme yetenekleri gelişmiş bireyler yetiştirmeyi hedefleyen okulumuz, öğrencilerimizin bilime olan ilgilerini arttırmak amacıyla  gelenekselleşen “Ortaokul Bilim Şenliği”nin 16.sını “27 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirdi.

      Bilim Şenliği öncesi gerçekleştirdiğimiz “Bilim Şenliği Slogan Yarışması” sonucunda 8.sınıf öğrencimiz Şevval Nur Bektaş’a ait “Arılar Proje Başında Bilim Şenliği 16 Yaşında” sloganı bilim şenliğinin sloganı olarak seçildi. Okulumuzda gerçekleştirilen proje sunumlarının ve değerlendirmelerinin yapıldığı etkinlikte Türkçe alanında 18, fen bilimleri alanında 28, matematik alanında 21 ve sosyal bilgiler alanında 16 olmak üzere 120 öğrencimiz hazırladıkları 83 projeyi Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi öğretim üyeleri ile Özel Arı Anadolu ve Fen Lisesi Jüri üyelerine sundular.

     Gerçekleşen sunumların ardından, projelerin hazırlanma aşamasında öğrencilerimize destek veren rehber öğretmenlerimiz ve veliler şenlik alanını gezdiler ve öğrencilerimizin uzun uğraşlar ile hazırladıkları ‘Bilimsel Projeleri’nin heyecanına ortak oldular. Öğrencilerimiz 30 Mart 2015 tarihinde Çankaya Üniversitesinde gerçekleştirilen tören ile ödüllerini almanın mutluluğunu ve gururunu yaşadılar.

Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz törende yaptığı konuşmasında: “Bilim Şenliği etkinliği ile amacımız, öğrencilerimize 21.yüzyılın öne çıkan becerilerini kazandırmaktır. Öğrencileri araştıran, sorgulayan, bilgiye bilimsel yolları kullanarak ulaşan, bilgiyi kullanan, konulara farklı açılardan yaklaşan, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alabilen, kendisini ifade edebilen, iletişim becerileri gelişmiş, ekip çalışmasına yatkın, üretken bireyler olarak yetiştirmektir.” dedi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

2015-03-30T17:30:45+03:00 30 Mart 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|