Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, ARI ÖNOKUL, TÜM HABERLER/ARI AİLESİ OLARAK ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK

ARI AİLESİ OLARAK ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK

      Eğitimde öncü rolüyle, Atatürk ilke ve devrimlerini içselleştiren, çağdaş çizgisi, eşsiz deneyim ve birikimleriyle yükselen Arı Okulları olarak gelecek nesillere ışık tutan öğretmenlerimiz onuruna 21 Kasım 2015 tarihinde Mövenpik Hotel’de “Öğretmenler Günü Balosu” düzenledik.

      Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum yıldönümü olan 1981’de, “Başöğretmen” olduğu gün olarak kabul edilen Öğretmenler Günü için yaptığımız baloda konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz: “Yeryüzündeki en özel, en kıymetli mesleğin üyesi olmakla, o mesleği çok özel bir eğitim kurumu olan arı okullarında icra etmek ayrıcalığını birleştiren, siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Öğretmenlik mesleğini değerli kılan, mesleğin sorumluluklarının büyüklüğü, harcanan emeğin yoğunluğudur. Geleceğin kurucusu olan gençleri her açıdan donanımlı kılmak ve onlara örnek değerler kazandırmak, onları paha biçilemez bireyler olarak yetiştirmek ancak, bu mesleğe sevdalı olmakla, işini heyecanla, azimle yapmakla, öğrenciyi sevmekle, öğrenciye sevgiyle, şefkatle, sabırla yaklaşmakla, işine yüreğini katmakla mümkündür.” dedi.

     Arı Okullarında 10.ve 25. hizmet yılını dolduran öğretmenlerimizden Çankaya Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Dr. Bülent İnal, Çankaya Üniversitesi Spor Okulları Genel Sekreteri Haluk Bilgin, Görsel Sanatlar Zümre Başkanımız Münevver Birgören, Matematik Zümre Başkanımız Ayfer Toğulga, Arı Okulları Yabancı Diller Koordinatörü Didem Atsan, Almanca Öğretmenimiz Selim Ünsal, Sınıf Öğretmenimiz Mahbube Kaya, Önokul Öğretmenimiz Ayşe Gürbüz ve Önokul Yardımcı öğretmenlerimiz Hanife İmamoğlu ve Elif Macar plaketlerini Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp’ten almanın mutluluğunu ve gurunu yaşadılar.

     Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği özenle ve fedakârlıkla sürdürmüş ve başarılı nice öğrenciler yetiştirmiş öğretmenlerimiz bu önemli gecede saygıyla anıldı ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlere önemli mesajlar verildi. Ayrıca genç öğretmenlerimizi temsilen bir konuşma yapan sınıf öğretmenimiz Tayfun Şen Arı Okullarının bir parçası olmaktan duyduğu mutluğu ve gururu paylaştı.

       Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp; öğretmenlik mesleğinin kutsal bir iş olduğunu belirtirken, öğretmen olduğu için çok mutlu olduğunu ve öğretmenlerimizin ülkenin geleceğine ışık tutan bireyler yetiştirdiklerini sözlerine ekledi. Ayrıca tüm öğretmenlerimizin teknolojik gelişimleri izlemelerini ve eğitim verme sürecini teknoloji ile bütünleştirmeleri gerektiğine sözlerinde yer verdi. Bu özel gece, hediye çekilişi ile son buldu.

1

2

3

3

4

5

6

7

8

9

10

13

14

15