Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“ARAŞTIRMA BECERİLERİ TESTİ” SUNUMUMUZ ‘NARST’ KONFERANSINDA

“ARAŞTIRMA BECERİLERİ TESTİ” SUNUMUMUZ ‘NARST’ KONFERANSINDA

     Öğrencilerimize; sorgulama, araştırma, eleştirel düşünme, inovasyon, ekip çalışması ve disiplinler arası ilişkiler kurmaları gibi 21.yüzyıl becerileri kazandırmak amacıyla okulumuzda “STEM” eğitimi kapsamında 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren yürüttüğümüz “Araştırmaya Dayalı Bilim Öğreniminde Değerlendirme Stratejileri (SAILS)” projesini tamamladık.

     Fen bilimleri öğretmenlerimiz ile başlattığımız ve sorgulamaya dayalı bilim eğitiminin alanının genişletilmesi ve araştırma becerilerinin belirlenmesi amacıyla uyguladığımız projede öğretmenlerimiz ve ARGE Merkezi Uzmanlarımız gerekli mesleki eğitimleri aldılar ve bu eğitimlerde edindikleri bilgileri ders öncesi hazırlıklarına ve sınıf ortamına yansıttılar. Proje sürecinde ortaya çıkan ürünler ise “Bilim Uygulamaları” dersinde kullanılarak yaygınlaştırıldı.

    Yaptığımız bu çalışmalar ile geliştirdiğimiz “Araştırma Becerileri Testi” ilgili bir sunumumuza her yıl düzenli bir biçimde organize edilen ve bu yıl 14-17 Nisan 2016 tarihlerinde ABD’de gerçekleştirilecek olan ‘NARST’ konferansında yer verilecek.

Sails

2015-12-11T11:36:44+03:00 11 Aralık 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|