/, TÜM HABERLER/Anooshirvan Miandji’yi Konuk Ettik

Anooshirvan Miandji’yi Konuk Ettik

Çocuklar ve yetişkinler için bilim ve felsefe kitapları yazan Anooshirvan Miandji’yi “Filozof Meşe”kitabı üzerine bir söyleşi yapmak üzere 3. sınıf öğrencilerimiz ile 2 Ekim 2019 tarihinde konuk ettik.

“3. Sınıflar Bilim Eğitimi-Felsefe Projesi” kapsamında yazarın küçük filozof bir meşenin öyküsünü anlattığı kitabını buluşma öncesi okuyan öğrencilerimiz, haksızlığa uğranıldığında, adil olmayan bir durumla karşılaşıldığında vazgeçmemenin ve mücadele etmenin önemini kavradılar. Kitap inceleme çalışmaları da yapan öğrencilerimiz yaptıkları etkinlikleri sınıf panolarında sergilediler.

Ardından kitabın yazarı öğrencilerimiz ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide, özü sözü doğru, dürüst ve iyi insan olmanın önemini anlatan Miandji, sihirli cümlenin “ben yanılabilirim” olduğunu belirtti. Soru sormaktan, merak etmekten vazgeçmemek gerektiğini de öğrencilerimize örneklerle anlattı. Soru-yanıt biçiminde gerçekleşen söyleşinin ardından yazar öğrencilerimizin kitaplarını imzaladı.

Öğrencilerimize felsefe konusunda ışık tutan, önemli bilgiler paylaşan ve onların sorularına içten yanıtlar veren Anooshirvan Miandji’ye teşekkür ederiz.

We Hosted Anooshirvan Miandji

We hosted Anooshirvan Miandji, who wrote science and philosophy books for children and adults, with our 3rd graders to have an interview about ”The Philosopher Oak” book on October 2nd, 2019.

2019-11-01T16:07:32+03:00 2 Ekim 2019|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|
WordPress Image Lightbox Plugin