Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/ÖĞRENCİLERİMİZ AMERİKAN MATEMATİK YARIŞMALARI’NDA (AMC 8) ÖDÜLLERİ TOPLADI

ÖĞRENCİLERİMİZ AMERİKAN MATEMATİK YARIŞMALARI’NDA (AMC 8) ÖDÜLLERİ TOPLADI

     ABD Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından yapılan 60 yıldır süregelen ve gelenekselleşen, ortaokullar arasında dünyanın en saygın yarışması sayılan ve üst düzey matematik bilgisi yanında düşünme ve yorumlama becerilerinin de yarıştığı, “Amerikan Matematik Yarışmalarına (AMC8) bu yıl dünya genelinde 86 ülkeden 6 bin okulun 350 bin ilköğretim öğrencisi katıldı.

      Ortaokul öğrencilerinin matematik derslerindeki kazanımlarını problem çözme deneyimlerine dönüştüren ve matematik problemi çözme yeteneklerini ölçen (AMC8) sınavlarına katılan 7-8. sınıf öğrencilerimiz sınavda büyük bir başarı gösterdi.

     Turgut Özal Üniversitesinde gerçekleştirilen (AMC8) yarışmalarına katılan öğrencilerimizden Yusuf Galip Kalemoğlu, Begüm Bıyık ve Tolga Biçer altın madalya kazanırken, Mert Adil Tokat, Kaan Altay, Ekin Akkaya, Serdar Ekrem Çömez, Efe Sabuncu gümüş, Selin Koca, Bahri Efe Turgut, Barış Emre İsmailoğlu, Ata Elveren, Melike Serin ve Kaan Çevik bronz madalyanın sahibi oldular.

1

2015-02-18T14:19:35+03:00 18 Şubat 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, BAŞARILAR, TÜM HABERLER|