Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER/GENÇ ARILARIN MATEMATİKTEKİ BÜYÜK BAŞARISI

GENÇ ARILARIN MATEMATİKTEKİ BÜYÜK BAŞARISI

       Amerika Matematik Birliği (MAA) tarafından dünya çapında 10. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve dünyanın en saygın yarışmalarından biri olan, öğrencilerin matematik bilgi ve becerilerini, problem çözme yeteneklerini ölçmek amacıyla düzenlenen AMC 10 sınavı 3 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşti. Bu sınava öğrencilerimizden Zeynep Yıldız, Doruk Sözen, Sabrihan Uludağ, Mustafa Tuna Acar, Berna Çorak, Erkin Hepişler, İlke Taşçı ve Doğukan Yaprak katıldılar.

     Sınava Katılan tüm öğrencilerimizin büyük başarı gösterdiği yarışmada Fen Lisesi 10-B sınıfı öğrencilerimizden Zeynep Yıldız ve 10-A sınıfı öğrencilerimizden Doruk Sözen,  Anadolu Lisesi 10-B sınıfı öğrencilerimizden ise Sabrihan Uludağ ilk üç dereceyi paylaştılar.

        Ayrıca 25 Şubat 2015 tarihinde açıklanan sınav sonucuna göre takım içerisinden Zeynep Yıldız ve Doruk Sözen; elde ettikleri yüksek puanla %2.5 ’luk dilime girerek Üstün Başarı Sertifikası “Certificate of Distinction” aldılar ve 25 Mart 2015’te yapılacak olan “American Invitational Mathematics Exam” (AIME) yarışmasına davet edilerek bizleri gururlandırdılar.

           Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

1

2

3

2015-02-27T12:55:23+03:00 27 Şubat 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, BAŞARILAR, TÜM HABERLER|