Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“9. Sınıflar Tanışma Günü”

“9. Sınıflar Tanışma Günü”

Lise yaşamına adım atan 9.sınıf öğrencilerimizin okula uyum süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik düzenlediğimiz “9. Sınıflar Tanışma Günü” etkinliğini yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla 08 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirdik.

Lise öğrenimi ile ilgili çalışmalar, uygulanan yönergeler, bu sürecin öğrencilerin yaşamındaki önemi ile ilgili sunumların yer aldığı etkinlikte öğrencilerimiz rehber öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla tanıştılar. Velilerimize de uzmanlarımız tarafından “Ergenlerle etkili iletişim ve lise süreci” ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Etkinlikte 2017 mezunlarımızdan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Sabrihan Uludağ ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Bölümü Öğrencisi Baran Barış Yalçın da  etkinlikte konuk olarak yer aldılar. Mezunlarımız lise öğrenimlerinin ilk gününü ve aldıkları nitelikli eğitim farkını katılımcılarla duygu yüklü konuşmaları ile paylaştılar. Ayrıca öğrencilerimiz sundukları müzik dinletisi ile etkinliğe renk kattılar.

2017-12-28T13:49:27+03:00 8 Eylül 2017|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|