Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE MÜNAZARASI

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE MÜNAZARASI

Arı Okulları Yabancı Diller Eğitimi Projesinin (ARYEP) bir çalışması olarak, 8. sınıf öğrencilerimizle 11 Mart 2014 Salı günü konferans salonumuzda ‘Sınavlar olmalı mı, olmamalı mı?’ başlıklı İngilizce bir münazara gerçekleştirdik.

Münazara öncesinde 8. sınıf öğrencilerimizin popüler şarkıları seslendirdikleri küçük bir konser verdik. Daha sonra moderatörler, öğrencilerin sınavlara ilişkin tutumlarını analiz ettikleri araştırmaların sonuçlarını paylaştılar. Öğrenci gelişimlerinde ölçme ve değerlendirme amacıyla uygulanan sınavların avantajlarını savunan grup, sınavlar olmamalı görüşünü savunan öğrencilerin düşüncelerine karşı gelerek kendi görüşlerini paylaştılar. 8. sınıf öğrencilerimiz düşüncelerini ve sınavlarla ilgili buldukları komik videoları arkadaşlarıyla paylaşmaktan büyük keyif aldılar.

Öğrencilerimizin İngilizceyi etkili kullanabildiklerini ve düşüncelerini ne kadar açık bir biçimde dile getirdiklerini görmek bizler için de büyük gurur kaynağı oldu. Jüri, sınavları savunan grubu kutlayıp katılımları için tüm öğrencilere teşekkür etti.

Etkinlik sonunda öğrencilerimiz, kendi hazırladıkları orijinal İngilizce oyunları sergileyip kendi yazdıkları rap şarkılarını seslendirdiler.

1 2

2014-03-11T16:05:57+03:00 11 Mart 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|