7. ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI

      Gençlerin matematiksel düşünme becerisini geliştirerek problemlere farklı çözüm yolları üretebilmelerine ve bu kazanımlarını yaşam boyu içselleştirmelerine destek olmak amacıyla bu yıl yedincisini düzenlediğimiz Ankara il genelindeki özel ve resmi okulların 8. Sınıf öğrencilerine yönelik matematik olimpiyatı sınavını 5 Nisan 2015’te; Ödül Töreni’ni ise 8 Nisan 2015’te Lise Konferans Salonunda gerçekleştirdik.

       Matematiği seven, matematik bilgisine güvenen, bu alanda başarılı 202 öğrencinin, 126 matematik öğretmeninin ve onları destekleyen 80 okulun bulunduğu Ödül Töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz konuşmasının ardından sınav komisyon üyelerine plaketlerini takdim etti. Ödül törenine katılan okul yöneticilerine katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz tarafından verildi.

      Matematik Olimpiyatında yüksek puanlar alan öğrencilerin başarılarını kutlamak ve onları yüreklendirmek amacıyla 18 öğrenciye bronz, 14 öğrenciye gümüş, 14 öğrenciye de altın madalya dağıtıldı. Jüri Özel Ödülü alan öğrencilerle ilk üç dereceyi paylaşan öğrencilerin açıklanmasına sıra geldiğinde yaşanan heyecan görülmeye değerdi. Başarı gösteren öğrencilere, öğretmenlere ve okul yöneticilerine verilen ödüllerle renklenen ödül törenimiz bu başarıların gurur verici coşkusuna sahne oldu.

       Olimpiyat sınavında dereceye giren öğrencilere ve matematik öğretmenlerine ödülleri Özel Arı Okulları kurucusu Sayın Sıtkı ALP tarafından verildi. Sınavda 1. olmaya hak kazanan Özel Atlantik Ortaokulu öğrencisi Ender Doğan Işık’a Iphone 6, 2. sırada yer alan Özel Hasan Tanık Ortaokulu öğrencisi Asude Ebrar Kızıloğlu’na yeni Ipad, 3.lüğü kazanan öğrencimiz Yusuf Galip Kalemoğlu’na Ipad mini ve Jüri Özel Ödülü alan; Özel Evrensel Ortaokulu öğrencisi Tuna Ergan, Ankara Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Emir Erdem, Özel Atlantik Ortaokulu öğrencisi Safa Eren Kuday ve Özel Büyük Ortaokulu öğrencisi Mert Eren’e de Ipod Touch verildi.

     Kurucumuz Sayın Sıtkı ALP ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada matematiğin din, dil, ırk ve ülke tanımadan insan gücüne aktarılan ortak bir dil ve sanat olduğunu vurguladı. Ayrıca, ödül törenini onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a, Müdür Yardımcıları Murat Sertsöz ve Hilmi Karabacak’a, olimpiyat sınavına girerek ödül törenimize katılan okul yöneticilerine, matematik öğretmenlerine ve tüm öğrencilere teşekkür etti.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10