Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/7. KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ

7. KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ

        Okulumuzda 7. Kültür Sanat ve Günleri kapsamında tiyatro, müzik, resim, şiir ve münazara alanında birbirinden yaratıcı etkinlikler gerçekleştirildi. Görsel Sanatlar Sergisi ile başlayan 7. Sanat ve Kültür Günlerinde, Digital Art, Iphonography, Yaratıcı Sanatlar kulüplerimizin çalışmalarından oluşan ürünler yer aldı. Yerli ve yabancı ressamların eserlerini yorumladığı sergide öğrencilerimiz, birbirinden özgün tasarımlar ve dijital çalışmaları velilerimizle buluşturdu.

           7. Kültür ve Sanat Günleri Tiyatro etkinlikleri kapsamında İlkokul tiyatro kulüplerimiz tarafından sahneye koyulan sevginin, saygının ve arkadaşlığın önemini vurgulandığı “14 Su Damlası”, bireylerin büyüme ve gelişme çağında dış ortamların yıkıcı ve olumsuz etkilerine karşı toplumsal olarak korunmasının gerekliliği ve hiçbir bireyin şiddete maruz kalmaması konularının işlendiği Çocuk Hakları” adlı tiyatro gösterileri izleyicilerin beğenisine sunuldu.

            Ortaokul tiyatro kulüplerimiz tarafından ise günümüzde yayımlanan televizyon programlarının kişisel gelişim üzerindeki olumsuz etkilerini ve televizyonun aile içi iletişime verdiği zararları eğlenceli bir biçimde anlatan “Televizyon Dünyası” ile dost iki ailenin beşik kertmesi yaptıkları Romeo ve Juliet’i evlendirmek istemelerini ve Romeo ve Juliet’in töreye karşı gösterdiği çabayı anlatan Romeo ve Juliet adlı ölümsüz eserin öyküsünü tersten bir edebi okuma metoduyla sahneye uyarlanan “Ne Romeo ne Juliet, Monteque ve Capulet” adlı oyun sergilendi.

       5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz “Her Şey İnsan İçin” adlı tanınmış şairlerin yer aldığı bir şiir dinletisi ve dramatizasyon sunarken 8. sınıf öğrencilerimiz ise Bilim Grubu” ve “Sanat Grubu” olmak üzere farklı görüşleri savunan iki takımın yarıştığı “Bilim mi, Sanat mı?” adlı münazarada anlatım ve ifade becerileri ile arkadaşlarını ve öğretmenlerini etkiledi.

           İngilizce tiyatro kulüplerimiz ise “The King’s New Hair” ve “Sleeping Beauty” adlı oyunları sergiledi. Yabancı dil etkinleri kapsamında ayrıca ortaokul öğrencilerimiz tarafından oynanan Almanca ve İspanyolca skeçler 3. sınıf öğrencilerinin 2. yabancı dil seçimlerinde etkili oldu.

          Ayrıca sanat günlerinin bir başka etkinliği de, yıl boyunca süren “Yetenekli Arılar” yarışmasının finalleri idi. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden oluşan jüri tarafından belirlenen “Yetenekli Arılar”ın şampiyonları kupalarını aldı. “Sene Sonu Piknikleri, “Survivor Yarışmaları” ile 7. Sanat ve Kültür günleri dolu dolu pek çok etkinlik ile tamamlandı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

 

2015-06-17T11:43:19+03:00 17 Haziran 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|