Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“17. ORTAOKUL BİLİM ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ”MİZ

“17. ORTAOKUL BİLİM ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ”MİZ

   “17. Ortaokul Bilim Şenliği”mizin değerlendirme sonuçları 18 Ocak 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesinde gerçekleştirdiğimiz ödül töreninde açıklandı.

    124 öğrencinin 82 proje ile katıldığı şenlikte açılış konuşmalarının ardından proje rehber öğretmenlerimiz teşekkür belgeleri aldılar. Kurucumuz Sıtkı Alp’in de katıldığı ve bilimin eğitiminin öneminin altını çizdiği törende öğrencilerimizin özenli çalışmalarını derecelendirmekte zorlanan jüri üyeleri; birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra, proje ve çalışmalarıyla övgüye değer bulunan öğrencilere de teşvik ve jüri özel ödülü verdiler.

    Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz törende yaptığı konuşmasında, bilim şenliği ile amaçlarının öğrencilerin araştıran, sorgulayan, bilgiye bilimsel yolları kullanarak ulaşan, bilgiyi kullanan, bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlarını belirterek küçük yaşlarda kazandırılan bilim eğitiminin önemine vurgu yaptı ve “Bilim Şenliği”ne katılan her bireyin “kazanan” olduğunu sözlerine ekledi.

    Ödül Törenimiz, Bilim Şenliğine katılıp proje üreten tüm öğrencilerimizin “Hayat Bayram Olsa” şarkısını coşkuyla söylemelerinin ardından sona erdi.

1

2

3

4

5

6

2016-01-18T16:57:11+03:00 18 Ocak 2016|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|