Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/4. Sınıf Öğrenci ve Velilerimiz ile “Senaryo Temelli Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Atölye Çalışması”

4. Sınıf Öğrenci ve Velilerimiz ile “Senaryo Temelli Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Atölye Çalışması”

4.sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik “Senaryo Temelli Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri Atölye Çalışması”nı yönetici, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla çevrim içi olarak 7 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdik.

Toplantı, İlköğretim Kurumları Müdür Başyardımcımız Kadriye Toker ve 4. Sınıflar Müdür Yardımcımız Begüm Sarıkavak’ın bilgi işlemsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve bu kapsamda okulumuzda yürütülen çalışmaları paylaşmasıyla başladı. Ardından ETM koordinatörümüz ve ETM uzmanımız, “Bilgi işlemsel Düşünme becerileri” ile ilgili paylaşımları ile velilerimizi ayrıntılı olarak bilgilendirdi.

Atölye çalışması ile süren buluşmada hem yaratıcı drama zümresi öğretmenlerimiz tarafından çekilen “Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri” ile ilgili eğlenceli videodaki probleme hem de harf kesme etkinliğinde gizli sözcüklere yanıt arandı. ETM uzmanlarımız rehberliğinde problemin çözümünün ve gizli sözcüklerin bulunmaya çalışılması, veli ve öğrencilerimize keyif alarak birlikte etkinlik yapma ve paylaşımda bulunma olanağı sundu.

Atölye çalışmasının ardından söz alan ve etkinliğe yoğun katılım gösteren öğrenci ve velilerimize teşekkür ederek konuşmasına başlayan, ardından öğrencilerimize seslenen Genel Müdür Yardımcımız Dr. Seva Demiröz; “Ortaokullu olma sürecinde edindiğiniz problem çözme becerileri, ilgi alanlarınıza bağlı olarak sizi, zaman içinde zeka oyunları, kodlama, yazılım, TÜBİTAK projeleri gibi farklı noktalara taşıyacak.” dedi.

Etkinlik, Beden Eğitimi Koordinatörümüz Tuncay Elkoca’nın “Siyah, sarı, en büyük ARI!” sloganını söyletmesiyle son buldu.

“Scenario Based Computational Thinking Skills Online Workshop” with 4th Grade Students and Parents

We held the “Scenario Based Computational Thinking Skills Online Workshop” for our 4th grade students and parents online on April 7th, 2021 with the participation of our managers, parents and students.

2021-04-21T16:04:28+03:00 7 Nisan 2021|İLKOKUL, TÜM HABERLER|