Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nü Çevrim içi Kutladık

“27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nü Çevrim içi Kutladık

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz ile “27 Mart Dünya Tiyatro günü” kapsamında birbirinden renkli tiyatro oyunları içeren çevrim içi kutlama programını 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdik.

Yaratıcı Drama Zümremiz rehberliğinde öğrencilerimizde tiyatro sanatına karşı farkındalık oluşturmaya yönelik hazırlanan kutlamada, günün anlam ve önemi ile ilgili paylaşımlara yer verildi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sanat haftasında ilköğretim 2. sınıftan ortaöğretim 10. sınıfa kadar tiyatro topluluklarımızın mayıs ayı içerisinde sahneleyecekleri oyunlardan prova görüntülerinin yer aldığı programda, tiyatro coşkusu doyasıya yaşandı.

Ayrıca programda 6.sınıflar tiyatro topluluğumuzun dijital kurgu ve dijital sahneleme yöntemi ile hazırladıkları “Karagöz ve Hacivat Koronavirüs Avında” adlı gölge oyunu, öğrencilerimiz tarafından beğeniyle izlendi.

Covid-19 pandemisi süresince, tiyatro topluluklarımız ile dijital sahneleme ve kurgu yöntemleriyle yepyeni bir anlatım dili oluşturduk. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da “Sahnede nasılsa, ekranda öyleyim!” sloganıyla, yepyeni oyunlarda buluşacağız.

We Celebrated “27 March World Theater Day” Online

We organized an online celebration program with colorful theater plays on March 27, 2021, with our Theater Club students as part of the “27 March World Theater Day”.

2021-04-20T09:56:31+03:00 27 Mart 2021|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|