Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI”NI COŞKUYLA KUTLADIK

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI”NI COŞKUYLA KUTLADIK

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolu benimseyen Özel Arı Okulları olarak,  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ile “Türkiye Büyük Millet Meclisi”nin açılışının 96.yıl dönümünü coşku ile kutladık.

Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp, genel müdür yardımcılarımız, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla Çankaya Üniversitesi Konferans Salonunda yapılan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Sınıf Öğretmeni Nilgün Beler törende yaptığı konuşmada  “Tarihin akışı içerisinde milletlerin kaderinde etkili olan binlerce devlet adamı yer almıştır. Bugün bunların pek çoğunun bırakınız eserlerini isimlerini dahi hatırlayamayız. Oysa Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bıraktığı eserler ve bu eserlere sahip çıkan milyonlarla sonsuza kadar yaşayacaktır. Atatürk gibi kahramanları farklı kılan ve tarihe adını altın harflerle yazdıran gerçek de budur. Yeter ki bizler Atatürk’ün mirası olan bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmayalım. İç ve dış tehlikelere karşı tek yürek olalım. İmkânsızları başaranların torunları olduğumuzu daima anımsayalım. Bu ülkenin başı dik bireyleri olarak çıktığımız uygarlık yolculuğunda ulusal egemenliğimize sonsuza kadar sahip çıkalım. Bu duygu ve düşüncelerle, “23 Nisan UIusaI Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza aydınlık bir gelecek diliyorum.”dedi. Velilerimizin ve öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen törende, “23 Nisan Oratoryosu” sahnelendi.  “İşgal Günleri”, “Uyanış”, “Diriliş” ve “Ulusal Egemenlik Coşkusu” adlı 4 temadan oluşan oratoryoda okul bandosu ve korosu, tiyatro,modern dans ve halk oyunu kulübü öğrencilerimiz gösterileri ile izleyicilerin yüreklerine dokundular. “Ulusal Egemenlik Coşkusu” temasını sahneleyen öğrencilerimizin coşkusu görülmeye değerdi. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor ve törene gururla, mutlulukla ve özenle hazırlanan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

14

15

16

17

18

 

 

2016-04-23T14:18:23+03:00 23 Nisan 2016|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|