Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/“22 Mart Dünya Su Günü”nü Etkinliklerle Kutladık

“22 Mart Dünya Su Günü”nü Etkinliklerle Kutladık

Ortaokul öğrencilerimiz ile ülkemizde bu yılki teması “Suyun Değeri” olarak belirlenen “22 Mart Dünya Su Günü” kapsamında 22-26 Mart 2021 tarihleri arasında Türkçe derslerinde pek çok etkinlik gerçekleştirdik.

Suyun, canlıların yaşamı için vazgeçilmez bir unsur ve beslenmenin en önemli parçası olduğunun hem günümüz hem de gelecek nesiller adına her türlü kirletici madde ve tehlikelerden korunması gerektiğinin vurgulandığı etkinliklerde, tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekilirken bu kaynakların sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasının altı çizildi.

Etkinliklerde “suyun önemi” ve “su tasarrufu” ile ilgili ayrıntılı bilgi edinen öğrencilerimiz, “Suyun Değeri” konulu farklı türlerde yazılı anlatım çalışmaları yaparak kendilerini ifade etme olanağı buldular.

We Celebrated “22 March World Water Day” with Activities

We celebrated “22nd March World Water Day” with some activities. We held many activities in Turkish lessons between 22-26 March 2021 with our secondary school students within the scope of “22 March World Water Day”,  by emphasizing  the theme “The Value of Water”.

2021-04-15T10:37:06+03:00 26 Mart 2021|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|