21.YÜZYILDA ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Yaşadığı çağa ışık tutan, yüzyıla değil bin yıla damgasını vuran, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yıldönümünde kendisini sevgi, saygı ve minnetle andık.

Törenimiz,10 Kasım 2013 Pazar günü Lise Konferans Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Onun bize öğrettiği, bizim bugün yaşattığımız ve geleceğe taşıyacağımız öğretimiz; Atatürkçülük ve ilkeleridir. Bu ilkelerden yola çıkan Özel Arı Okulları Fizik öğretmeni Sayın Gülçin Dağ’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından 10 Kasımlarda emanetini yaşatmaya ant içmiş Türk gençliğini temsilen öğrencilerimizden Gülce Ecem Uçar da  ‘’Mustafa Kemal Seslense ’’ adlı şiirini coşkuyla seslendirdi. Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi öğrencilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarının ona adanan şarkılarla birleştiği “21.Yüzyılda Atatürk’ü Anlamak” adlı dramayla izleyenleri duygulandırdılar.

Atatürk ilke ve devrimleriyle aydınlanan yolda Türk gençliğinin kendinden emin adımlarla ilerlemesinden duyduğu mutluluğu ve gururu dile getiren Kurucumuz Sayın Sıtkı Alp’in konuşmaları ile törenimiz sona erdi.

“Biz, 21. Yüzyıl gençliği olarak seni anladığımızı ve ilke ve devrimlerinin ışığında geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz. Sen, Türk milletinin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaksın.”

1 2

3 4

5