2019 Mezunlarımız Kep Attı

Cumhuriyet değerleriyle yetişmiş, ulusal kültürünü özümsemiş, yaratıcı ve eleştirel düşünen, öz değerlendirme yapabilen ve küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştiren Özel Arı Anadolu Lisesinin 29. ve Özel Arı Fen Lisesinin 25. dönem Diploma Törenini 18 Haziran 2019 Salı günü Çankaya Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirdik.

Törende mutluluklarını yürekten paylaştığımız 112 mezunumuza “Bugün bir süreci tamamlarken aynı zamanda yeni bir başlangıca da ilk adım atmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz. Sizleri bugün buradan uğurlarken, her zaman Arı Okulları olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Şans, mutluluk ve başarı hep sizinle olsun.“ sözleriyle seslenen Lise Müdürümüz Engin İnal velilerimize de tüm bu süreçte okul topluluğuna verdikleri destekler adına teşekkür etti.

Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz de yaptığı konuşmada okul yıllarının, ailede başlayan eğitimin gelişerek uygulama alanı bulduğu, yaşamın prova edildiği yıllar olduğunu vurgulayarak tüm bu performansların, mezunlarımıza kazandırdığı beceri ve deneyimlerle, onları mutlu ve başarılı bir yaşama taşıyacak olan CV’nin temelini oluşturduğunu söyledi.

2019 mezunları adına konuşan Simay Naz Öget duygularını paylaşırken, Bakalorya Diploma Programı öğrencilerimizden Serdar Ekrem Çömez de duygu ve düşüncelerini İngilizce olarak ifade etti. Gösterdikleri üstün gayretle öğrenim hayatlarında akademik açıdan en üst düzeye ulaşarak, ailelerini ve bizleri gururlandıran 3. 2. ve 1.lik derecelerini paylaşan öğrencilerimizin açıklanması sırasında sadece öğrencilerimizin değil, tüm konuklarımızın heyecanı görülmeye değerdi. Derece ile mezun olan öğrencilerimize mezuniyet belgelerini Arı Okulları Kurucumuz Sıtkı ALP verdi. Alp salona seslendiği konuşmasında “Velilerimiz bizlere çok destek oldular ve bugünlere hep birlikte ulaştık. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimize de gönül dolusu şükranlarımı sunuyorum. Sevgili öğrencilerim, ben eğitim yaşamım boyunca şunu gördüm; insana zeki olmak yetmiyor. Çalışmak çok daha önemli, büyük başarılara imza atan kişiler hem zeki hem de çalışkandır” vurgusu yaptı.

Var olan başarıları gelecek nesillere taşımayı ve eğitimde devamlılığı temsil eden Flama Teslimi ve müzik dinletisiyle renklenen törenimiz Mezun Andı ile sona erdi.

Arılı olmanın gururu ile hayatın her alanında kendini gösterecek olan mezunlarımız, Arı Spor ve Dinlenme tesislerinde yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte 19 Haziran 2019 Çarşamba günü gerçekleştirdikleri Mezuniyet Balosuyla lise yaşamlarına veda ettiler.

Sevgili Arı mezunları;

Her birinizi bu yolculuk esnasında yakaladığınız yüksek başarılar için bir kez daha kutluyoruz. Ulu Önderimiz Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, Cumhuriyetimizin koruyucusu, geleceğimizin güvencesi olan sizleri, bugün burada, daha güzel yarınlara uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aldığınız eğitimle, her zaman ve her durumda, “Arılı” olmanın ayrıcalığıyla en büyük başarılar hep sizlerin olacaktır.

2019-06-20T14:40:57+03:00 19 Haziran 2019|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|
WordPress Image Lightbox Plugin