Ana Sayfa/ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER/2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TEOG HAZIRLIK KURSLARIMIZ

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TEOG HAZIRLIK KURSLARIMIZ

     TEOG hazırlık kurslarımız, 8. Sınıf öğrencilerimizin 7. sınıfta edindikleri bilgileri tekrarlamaları, geçmiş yıllardaki kazanımlarını pekiştirmeleri ve 8. sınıf derslerine daha donanımlı olarak hazırlanmaları amacıyla 31 Ağustos 2015 tarihinde başladı.

     Okulumuzun haftalık ders programlarında ve hafta sonu kurslarında yer alan TEOG kursları kapsamında yer alan derslerimiz (Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük) ile öğrencilerimizin; yorumlama, analiz yapma, sentez yapma, uygulama, eleştirel düşünme, problem çözme, sonuçları tahmin etme yeterliliklerini arttırmaya ve zihinsel becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar kapsamlı bir biçimde planlandı. Kurslarımız, öğrencilerimizin TEOG sınavına en üst düzeyde hazırlanmalarına yardımcı olmasının yanında lise öğrenimlerine de alt yapı oluşturabilmesi için özenle koordine edildi.

     Ayrıca okulumuzda ücretsiz olarak yürütülen hafta sonu kurslarımızda da 8. sınıf öğrencilerimizin zamanı verimli kullanma, test tekniği ve motivasyon becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar başladı.

1

2015-08-31T16:23:08+03:00 31 Ağustos 2015|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|