Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/16. LİSE BİLİM ŞENLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

16. LİSE BİLİM ŞENLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

  Özgüvenli, ekip çalışmasına yatkın, eleştirel ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmek amacıyla gelenekselleştirdiğimiz Lise Bilim Şenliğimizin 16.sını bu yıl 18 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirdik.

     Birbirinden başarılı ve meraklı 73 bilimsel projenin sergilendiği şenlikte öğrencilerimiz; seçkin üniversitelerin öğretim üyelerinden oluşan jüriye projeleri hakkında bilgi verdiler. Yaratıcı ve özgün projeleri, sunumları, proje konularının güncelliği ile jürinin takdirini kazanan öğrencilerimiz, değerlendirme sonuçlarını büyük bir merakla beklediler.

     Değerlendirme sonuçlarının açıklandığı “16. Bilim Şenliği Ödül Töreni” Arı Okulları Lise Konferans Salonunda yapıldı. Jüri üyelerimize ve öğrencilerimize rehberlik eden öğretmenlerimize teşekkür belgeleri verildi.

    Heyecanlı bekleyişin yaşandığı törende öğrencilerimizin özenli çalışmalarını derecelendirmekte zorlanan jüri üyeleri; her alanda ve her düzeyde birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra, proje ve çalışmalarıyla övgüye değer bulunan öğrencilere de teşvik ve jüri özel ödülünü layık gördüler.

    Araştırmanın, çalışmanın ve üretmenin keyfine varan 21. yüzyılın yeniliğe ve gelişime açık bireyleri 16. Bilim Şenliği ile başarılı çalışmalarını, güzel ve etkili sunumlarla taçlandırmanın coşku ve gururunu yaşadılar.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

2015-04-18T15:57:50+03:00 18 Nisan 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|