/, ARI ANADOLU LİSESİ IB DP, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Programımız

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Programımız

Milli, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinliği gerçekleştirdik.

Anadolu Lisesi 11-C sınıfından Deniz Çeliksöz’ün seslendirdiği şiirle başlayan anma programımız, Biyoloji öğretmenimiz Dilek Yumbul’un demokratikleşme ve demokrasinin Türk devletinin çağdaşlaşması için vazgeçilmez bir unsur olduğunu anlatan konuşması ile sürdü.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ateşinin özgürlük mücadelemizle sonuçlandığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yıllardan bu güne vatanımızı, milletimizi sonsuza dek koruyacağımıza sevgili öğrencilerimiz ile gururla söz veriyor, demokrasi şehitlerini saygıyla anıyoruz.

 

“The 15th July Democracy and National Unity Day” Commemoration Programme

We organized a commemoration programme with our Anatolian High School and Science High School students within the scope of   15th July Democracy and National Unity Day on September 11th, 2019.

Our high school commemoration program, which started with the poem voiced by Deniz Çeliksöz, 11-C class students of Anatolian High School, continued with the speech of our biology teacher Dilek Yumbul explaining that democratization and democracy are an indispensable element for the modernization of the Turkish state.

WordPress Image Lightbox Plugin