15. BİLİM ŞENLİĞİMİZ

“BİLİM ŞENLİĞİ 15 YAŞINDA; HAYDİ, SEN DE EĞLENEREK ÖĞREN ARI’DA!”

Özel Arı Okulları olarak; araştırıp üreterek öğrenen, bilimsel yöntemlerle gerçek yaşamı ilişkilendirebilen, düşünme, mantık yürütme, problem çözme yetenekleri gelişmiş bireyler yetiştirmek ve öğrencilerimizin bilime olan ilgilerini arttırmak amacıyla  düzenlediğimiz “Özel Arı Ortaokulu 15. Bilim Şenliği”ni 28 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirdik.

Uzun bir çalışma döneminin ardından öğrencilerimiz; Türkçe alanında 19, fen bilimleri alanında 27, matematik alanında 19 ve sosyal bilgiler alanında 13 olmak üzere hazırladıkları 78 projeyi 28 Mart 2014 Cuma günü jüri üyelerine sunma olanağı bulup 01 Nisan 2014 Salı günü de ödüllerini almanın haklı gururunu yaşadılar.

28 Mart 2014 Cuma günü, Özel Arı İlköğretim Kurumları Spor Salonunda gerçekleştirilen proje sunumlarının ve değerlendirmelerinin yapıldığı etkinlikte öğrencilerimiz, hazırladıkları projeleri değerli jüri üyelerine sundular. Jüri sunumları tamamlandıktan sonra da, projelerin hazırlanma aşamasında rehber öğretmenlerinin yanı sıra, ilgilerini ve desteklerini çocuklarından esirgemeyen velilerimiz de şenlik alanımızı gezme olanağı buldular.

Projelerimizin değerlendirilmesinde bizlerle olan değerli jüri üyelerimiz; Hacettepe Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Elif SAYGI, Hacettepe Üniversitesinden Dr. Mesture Kayhan ALTAY, Hacettepe Üniversitesinden Dr. Sonay AY, TÜBİTAK Uzmanı Kübra BAL,  Hacettepe Üniversitesinden Hacettepe Üniversitesinden Dr. Ayşegül CELAPOĞLU ile Dr. Fatma TÜRKYILMAZ, Gazi Üniversitesinden Dr. Ferah BURGUL, Hacettepe Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Yalçın YALAKİ ile Dr. İlke Önal ÇALIŞKAN, Özel Arı Fen Lisesi Fen Bilimleri Zümre Başkanı Cengiz TOPTAŞ, Özel Arı Fen Lisesi Kimya öğretmeni Duygu ÖZTÜRK, Çankaya Üniversitesinden Dr. Tüzel ATICI, Hacettepe Üniversitesinden Araştırma Görevlisi Nihan AKKOCAOPLU, Özel Arı Anadolu Lisesi Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Arzu ÖZCAN ve Sinem ÇABUK’a teşekkür ediyoruz.

1 2

3 4

2014-03-28T17:02:59+03:00 28 Mart 2014|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|