Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ YGS’YE HAZIR…

12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ YGS’YE HAZIR…

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan öğrencilerimiz, YGS’ye sayılı günler kala  Çankaya Üniversitesi’nde yapılan simülasyon sınavda ter döktü.

Anadolu ve Fen Lise Müdürümüz Abdurrahman Kaya, veli ve öğrencilerin konu ile ilgili olarak kendisine teşekkür ettiklerini ifade etti. Öğrencilerimize sınav öncesi çeşitli tavsiyelerde bulunan Kaya, “Sınavda sakin olan, soruları anlayarak iyi okuyan, iyi hazırlanan ve zor sorularla inatlaşmayan öğrencilerin başarısı kaçınılmaz olacaktır. Şimdiden sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyorum.” dedi. Gerçek sınav psikolojisini oluşturmanın, öğrencilerimizi 13 Mart’ta gerçekleşecek YGS için motive ettiğini belirten lise müdürümüz, sınav sayesinde öğrencilerimizin heyecanlarını yenmelerini ve tespit edilen son eksikliklerin giderilmesine olanak sağlamak istediklerini kaydetti. Ayrıca, ilk defa sınav atmosferi yaşayacak öğrencilerin de tecrübe kazandığını vurguladı.

ÖSYM kurallarına göre hazırlanan sınav salonlarına öğrencilerimiz üstleri aranarak alındı. Yasak olan cep telefonu, küpe, yüzük, bilezik, saat, bozuk para, müsvedde kâğıt gibi materyallere izin verilmedi. 12.sınıf öğrencilerimiz, isimlerinin yazılı olduğu masalarda kalem, silgi, kalemtıraş ve şekeri ise hazır buldular. Sabırsızlıkla bekleyen velilerimiz de sınav heyecanına ortak oldular.

13 Mart’ta YGS sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

1

2

2016-03-07T10:36:53+03:00 7 Mart 2016|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|