10 KASIM’DA ATATÜRK’Ü ANDIK

        Kişiliğin ve yeteneğin dev bir simgesi olan, yüzyıla değil bin yıla damgasını vuran, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yılında kendisini sevgi, saygı ve minnetle andık.

       Törenimiz,10 Kasım 2014 Pazartesi günü Lise Konferans Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Onun bize öğrettiği, bizim bugün yaşattığımız ve geleceğe taşıyacağımız öğretimiz; Atatürkçülük ve ilkeleridir. Bu ilkelerden yola çıkan Özel Arı Okulları Türkçe öğretmeni Sayın Tuğçe Ayan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından 10 Kasımlarda emanetini yaşatmaya ant içmiş Türk gençliğini temsilen öğrencilerimizin hazırladığı, Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı drama gösterisi göz doldurdu.

       Atatürk’ün hayatından karelerin yer aldığı sunumun ardından öğrencilerimiz Atatürk’ün sevdiği şarkıları çalarak ve söyleyerek izleyenleri duygulandırdılar. Ardından müzik öğretmenimiz tarafından hazırlanan koro ile devam eden törenimiz “Gençliğin Atatürk’e Cevabı” adlı andı ile sona erdi.

1

2

3

4

5