Ana Sayfa/ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/10 KASIM: “ATATÜRK’Ü ANMAK, ASLINDA ONU ANLAMAKTIR”

10 KASIM: “ATATÜRK’Ü ANMAK, ASLINDA ONU ANLAMAKTIR”

      Ulu Önder’imizin aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde onu, umutlu bir güçleniş ve “Atatürk’ü anmak, aslında onu anlamaktır” düşüncesi ile izinden giden emanetçileri olarak bir kez daha saygı ve minnetle andık.

      Törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Dünya milletlerinin bile hayran olduğu böylesine değerli ve eşsiz bir liderin açtığı bu yolda, gençlere Atatürk’ü anlatmayı, aydın bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiş Türk eğitim sisteminin değerli öğretmenlerini temsilen Coğrafya öğretmenimiz Nurdan Bayram’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Fen Lisesi 10/B sınıfından İrem Sertesen’in okuduğu “Atatürk’ü Duymak” şiiriyle devam etti.

     Lise öğrencilerimizin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz takipçileri olacaklarına Atatürk gençleri olarak söz verdikleri “Atatürk’ü Anmak, Aslında Onu Anlamaktır” adlı söz ve müzik korosu izleyenleri duygulandırdı. Törenin kapanışında Kurucumuz Sıtkı ALP genç Arılılara hitaben yaptığı konuşmada, Atamızın emanetine her zaman sahip çıkacakları konusunda güveninin tam olduğunu ifade etti.

1

2

3

4

5

2015-11-10T12:30:12+03:00 10 Kasım 2015|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|