/, TÜM HABERLER/1. Sınıflar Çevrim İçi Bilim Eğitimi Sunumlarımızı Tamamladık

1. Sınıflar Çevrim İçi Bilim Eğitimi Sunumlarımızı Tamamladık

1.sınıf öğrencilerimizin, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve ARGEM uzmanlarımız rehberliğinde hazırlandıkları “Sağlıklı Yaşam” temalı çevrim içi bilim eğitimi sunumlarını 20-22 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Merak duygularını canlı tutmak, soru sormalarına ve sorgulamalarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz projede “Araştırmacı Çocuk” olan öğrencilerimiz, belirlediğimiz temada birçok etkinliği gerçekleştirerek farklı deneyimler kazandılar.

Proje sürecinde dengeli beslenme, sağlıklı yaşam ve sindirim sistemini anlatan videolar izleyen öğrencilerimiz, beslenme dostu okullar projesi kapsamında sağlıklı sandviçler hazırladılar. 3 boyutlu sınıfımızdaki videolarla vücudumuzun içini izlediler. Araştırmacı çocuk oyunu oynayarak öğrencilerimiz “araştırma nedir?” sorusunu yanıtlayıp bu konuda bilgi edindiler. Proje sürecinde, “araştırmacı çocuğun özellikleri”ni de öğrenen öğrencilerimiz, öğrendikleri bilgileri sunumda başarıyla anlattılar. Bununla birlikte proje sürecinde sindirim sistemini öğrenen öğrencilerimiz ARGEM uzmanlarımız ile sindirim sisteminin modellemesini yaptılar. Fen laboratuvarında ilkokul fen bilimleri öğretmenlerimizin rehberliğinde yapılan deneylerle süren projede mikroskobu da kullanmayı deneyimlediler. Proje süreci sonunda öğrencilerimiz, bilimsel süreç becerileri ışığında araştırma sorularını yazdılar ve yanıtlarını araştırdılar.

Bilim eğitimi sunumlarında, öğrencilerimizin İngilizceyi etkin kullanma becerilerini yansıttıkları sağlıklı yaşam konusundaki videosu ile yaptıkları dramanın videosu da yer aldı. Sağlıklı yaşamı anlatan İngilizce bir şarkıyı da danslar eşliğinde söylediler.

Görsel sanatlar çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin “Benim Mona Lisam” konulu çalışmaları da sunumlarda velilerinin beğenisine sunuldu.

Öğrencilerimiz, okullar açıldığında öğretmenlerinden almak üzere yeni bir sertifikayı daha belge portfolyolarına eklediler.

2020-05-23T13:17:33+03:00 22 Mayıs 2020|ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI, TÜM HABERLER|
WordPress Image Lightbox Plugin