Ana Sayfa/İLKOKUL, TÜM HABERLER/1. Sınıf Öğrencilerimizle “Temel Kodlama” Etkinliğinde Bir Araya Geldik

1. Sınıf Öğrencilerimizle “Temel Kodlama” Etkinliğinde Bir Araya Geldik

1.sınıf öğrencilerimizin bilim eğitimi projelerinde araştırdıkları “Robotlar nasıl hareket eder?” sorusundan yola çıkarak “Temel olarak kodlama nedir, nasıl yapılır?” sorularına yanıt bulma ve temel bir kodlama etkinliği yapmaya yönelik bir etkinliği, 30 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirdik.

Müdür Başyardımcımız Kadriye Toker; açılış konuşmasında bilim eğitimi projesinin teması olan robotlarla ilgili ilgi çekici bilgiler paylaşırken, ARGEM Koordinatörümüz İpek İnce Sungur “Araştırmacı Çocuklar”ı etkinlikle ilgili bilgilendirdi.

Etkinlik, ARGEM uzmanımızın bilim eğitimi projelerinde araştırdıkları “Robotlar nasıl hareket eder?” sorusundan hareketle temel olarak kodlamanın mantığını ve kodlamanın neden önemli olduğunu ifade ettiği açıklamalarla sürdü.

Ayrıntılı bilgilendirmelerin ardından öğrencilerimiz, chat üzerinden paylaşılan link ile oyun oynayarak temel kodlama yapma olanağı bulurken yaz tatilinde geçirecekleri özgür zamanlarında hem oyun oynayabilecekleri hem de temel kodlama yapabileceklerini öğrendiler.

We Came Together with Our 1st Grade Students at the “Basic Coding” Activity

Based on the question “How do robots act?” researched by our 1st grade students in their science education projects, we held an event on June 30, 2021 to find answers to the questions “What is coding basically, how is it done?” and to do a basic coding activity.

2021-07-02T16:47:23+03:00 30 Haziran 2021|İLKOKUL, TÜM HABERLER|