ÖNOKUL DA “AĞAÇ” KONULU BİLİM EĞİTİMİ PROJESİ

23 Aralık 2019

İlkokula Hazırlık Grubu öğrencilerimiz bilim eğitimi projesi kapsamında yürütülen “ağaç” temalı çalışmalarını tamamladılar. Minik Arılılar proje sürecinde yaptıkları çalışmalarla ağaçların yaşamımız önemli unsurlardan biri olduğunu yaparak-yaşayarak öğrendiler.

Proje öğrencilerin ağaç ile ilişkili birçok kavramı eğlenerek, keşfederek fark etmelerini sağlamak için sekiz hafta boyunca kapsamlı bir biçimde tüm hazırlık gruplarında eş zamanlı yürütüldü. Uygulanan proje ile amacımız öğrencilerimizi bilimsel yöntem basamakları ile tanıştırarak bu becerileri kazanmalarını sağlamaktı.

Proje süresince öğrencilerimiz eğitici oyunlar oynadılar. Deneyler yaptılar, ağaç diktiler. Öğretici videolar izlediler, inceleme gezilerine katıldılar. Hikâyeler dinlediler, grafikler hazırladılar. STEAMmakers atölyesinde kuş evleri yaptılar, sanatsal ürünler oluşturdular.

Bilgilerini beceriye dönüştüren meraklı minik arılar eğitim süresince elde ettikleri başarma duygusuyla daha fazla araştırma yapmanın ve öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.