HAKAN AYSEV İMZALI 23 NİSAN SANAT GECEMİZİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİK

22 Nisan 2019

Öğrencilerimizin çok yönlü becerilerini sergiledikleri “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sanat Gecesi”nde ünlü Tenor Hakan Aysev’e Armoni Orkestrası ve Koromuzun eşsiz uyum gösterdiği dev bir konser gerçekleştirdik.

ATO Congresium ev sahipliğinde Kurucumuz Sıtkı Alp, Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman başta olmak üzere yöneticilerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz, akademisyenler ve sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz sanat gecesinde, önokul ve ilköğretim okulu öğrencilerimizin ürünleri sergilendi.  Önokul koromuzun söylediği şarkılar ve görsel sanatlar ürünlerinin yer aldığı açılışta, ilköğretim okulundan 800 öğrencimizin heykel, seramik, grafik tasarım, çizgi ve nokta çalışmalarından oluşan 600’ü aşkın ürünü sanatseverlerle buluştu.

Gitar orkestramızın mini konseri ile süren ve şölene dönüşen geceye, Hakan Aysev’in seslendirdiği şarkılara orkestramız ve koromuzun eşlik ettiği konser damga vurdu. Türkçe ve yabancı dilde birbirinden güzel eserlerini koro eşliğinde seslendiren Aysev konsere, “My Way” ve “Ben Böyleyim” şarkılarıyla başladı. Yoğun alkışlarla süren konserde Aysev, “Gönül Sayfam”, “Bu Kalp Seni Unutur mu”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Arap Saçı”, Funiculi Funicula, Sway, O Sole Mio gibi beğenilen pek çok eseri seslendirdi.

Aysev’in seslendirdiği İzmir’in Dağlarında”, “İzindeyiz Yüce Atam”, “10.Yıl Marşı” marşlarına eşlik eden konukların 23 Nisan coşkusu görülmeye değerdi. Öğrencilerimizin zeybek oyunu ve bale gösterileriyle renklenen gece izleyenlerin beğenisini topladı.

Gecede konuşan Kurucumuz Sıtkı Alp, “1969 yılında Arı Dershanesi ile başlayan eğitimcilik yolculuğumuzda Arı Eğitim Kurumlarının 50, Özel Arı Okullarının ise 35. yılını yaşıyoruz. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine katkı sunan görsel sanatlar sergimizi bu özel yılımızda 23 Nisan ile bir araya getirerek sizlerle buluşturmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bu anlamlı gecede orkestra ve koromuzun eşliğinde birbirinden güzel şarkılar ve marşlarla bizlere 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatan başta Hakan Aysev olmak üzere bu önemli geceye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum ” dedi.

 

İLKOKULLU OLMAK KONULU TOPLANTIMIZDA 6 YAŞ VELİLERİMİZLE BULUŞTUKARI ÖNOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADILAR